Zvykejte si na staronového výrobce. Jeho jméno je Stellantis

Mohlo by se zdát, že je na trhu nová automobilka, která se pokouší zkusit své štěstí v době, které nováčkům v automobilovém průmyslu vyloženě přeje. Jenže Stellantis je okamžitě po svém vzniku čtvrtým největším výrobcem na světě. A to už některým dochází, že tohle úplný nováček rozhodně nebude.

Ve jménu přežití

Pokud sledujete dění ve světě automobilů, rozhodně vám neunikla zpráva o sloučení dvou velkých koncernů Fiat Chrysler známý také jako koncern FCA a koncern PSA, tedy Peugeot, kteří se rozhodli spojit své síly, aby byl schopni odolávat konkurenci v podobě Volkswagenu, alianci Renaultu a Nissanu a také odolávat tlakům Toyoty.

Světlo hvězd

Stellantis je název, který vychází z latinského slovesa stello, které by se dalo přeložit jako rozjasnit hvězdami. Automobilka kolem latinské historie však dokázala otočit celou filosofii nově vzniklé značky. Mluví o vzdávání holdu bohaté historii ducha optimismu, energie a obnovy, které se staly hlavními hnacími motory této fúze. Automobilky byly zkrátky vždy experty na vymýšlení skutečně zvláštních filosofií.

Je však důležité říci, že v roce 2021, kdy by se měla celá fúze završit, rozhodně nebudou po ulicích jezdit modely jako Stellantis 308 či Setelantis Wrangler. Všechny automobilky spadající pod nově vzniklý koncern si ponechají své jméno i svá obchodní zastoupení.

Technologie a návraty

Důvod sloučení by měl otevřít vzájemné sdílení technologií a také pomoci automobilky Peugeot k vítězoslavnému návratu na půdu Spojených států, odkud se musel kvůli nepříliš velkým prodejním úspěchům stáhnout.

Kdy přesně začnou vozy se vzepjatým lvem po amerických silnicích a dálnicích jezdit není momentálně jasné. Automobilka by si však ráda Američany opět začala učit vyslovovat své jméno do roku 2026.

Autor: Jan Černý
zavřít reklamu