5 nevšedních věcí, které si lidé nechávají přidat do svých aut a které byste zde pravděpodobně nečekali

Mnoho z nás dnes tráví ve svých vozidlech spoustu času. Dojíždění do práce, víkendové výlety a dovolené často vyžadují dlouhou jízdu. Aby čas v autě rychleji ubíhal a cesta byla pohodlnější, je k dispozici mnoho produktů z oblasti aftermarketu, které přidávají funkce, které v originální výbavě výrobce nenajdete. Tyto kreativní pomůcky a doplňky do auta dávají řidičům jakýsi „pocit domova“. Zde je přehled několika nevšedních věcí, které si lidé mohou přidat nebo přidali do interiéru svého auta.

Nafukovací matrace do auta na zadní sedadla

Spát schoulený na zadním sedadle auta není příliš pohodlné, dospělým to znemožňuje především malý prostor, který neumožňuje natáhnout nohy. Nicméně pokud během dlouhé cesty chcete na zadním sedadle dopřát pohodlnější spánek vašemu potomkovi či potomkům, řešení může představovat speciální nafukovací matrace, která auto promění v příjemnou postel.

Kávovar

Při náročné a dlouhé jízdě mnoho řidičů oceňuje zastávku na kávu. Pokud ale nechcete na kávu zamířit na benzínku, není to problém. Existují ale i speciální kávovary do auta, s jejichž pomocí si kávu můžete během cesty vychutnat kdykoli.

Přenosná mikrovlnná trouba do auta

Kromě toho, že během dlouhé cesty oceníte kávu, jistě byste si často dali i nějaké občerstvení. Pokud se vám opět nechce „zbytečně“ stavět, řešení představuje miniaturní přenosná mikrovlnná trouba do auta. Během několika sekund si ohřejete to, na co máte zrovna chuť. Ideální pomocník, kterého oceníte například při uvíznutí v dopravní zácpě i během nekonečného čekání na semaforu či železničním přejezdu.

Kamna na dřevo

Zimy ve Švýcarsku jsou velmi dlouhé a studené, velmi studené. Řidičům se tak obecně doporučuje, aby dbali zvýšené opatrnosti, zejména při dlouhých cestách. Doporučují se deky, zásoby jídla, baterky, termoska s horkým čajem a podobně. Jeden muž si po případ nefunkčního topení ve svém Volvu nainstaloval plně funkční kamna na dřevo. Jen musí pamatovat na to, aby měl vždy kufr plný dřeva.

Stolek na volant

Jídlo v autě je poměrně běžnou záležitostí. Proč by jinak existovaly „drive-through“  či „drive-in“ restaurace rychlého občerstvení? Většina automobilů ale, kromě držáků na nápoj, poskytuje jen velmi málo prostoru pro umístění zakoupeného občerstvení, takže konzumace jídla v autě je poněkud nepohodlná. Stolek na volant tento problém řeší. Prostor je dokonce dostatečně velký na to, aby se na něj dal umístit talíř plné velikosti. Používání stolku samozřejmě není ideální kombinovat s jízdou.

Zdroj: automobilefashion.co, odditymall.com, newlyswissed.com, goldenbillow.com.au, portableandcool.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu