Co zajímavého nás čeká v nadcházející sezóně F1 2020?

Poslední rok před dlouho avizovanou změnou pravidel bude jistě velmi napínavý. Dá se totiž očekávat, že velké týmy se budou spíše soustředit na vývoj vozu pro rok 2021, a proto by se mohlo celé startovní pole sjet více dohromady. Můžeme se také těšit na velice dravé a rychlé mladíky v čele s Leclercem nebo Verstappenem. Otázek pro letošní sezónu je tak více než dost, pojďme proto společně zkusit najít odpovědi.

Napínavý souboj o titul

I když byl v posledních letech boj o titul vcelku vyrovnaný, vždy se na konci radoval Lewis Hamilton, který je díky tomu již šestinásobným mistrem světa. Touha po jeho sesazení ze strany Ferrari a také RedBullu je obrovská. Sebastian Vettel má podle mnohých již nejlepší léta závodění za sebou, ovšem na konci loňské sezóny jasně ukázal, že ještě do starého železa nepatří. Ukázat se bude chtít i Charles Leclerc, který je obrovským příslibem pro Ferrari do příštích let, neboť by do Maranella mohl konečně přivézt vytoužený titul. Zapomenout nesmíme ani na Maxe Verstappena, jehož RedBull bude nepochybně velmi rychlý.

Zamotaný boj o závodní sedačky

Pro sezónu 2021 má místo jisté pouze Leclerc u Ferrari, Ocon u Renaultu a Pérez u Racing Pointu. O další místa se tak nepochybně strhne obrovská mela, protože nejlepší týmy si budou chtít zajistit ty nejlepší piloty. Tlak svým způsobem nevydržel RedBull, který podepsal na další roky Maxe Verstappena. Největšími otazníky jsou nejúspěšnější jezdci z posledních let, tedy Lewis Hamilton a Sebastian Vettel. Oběma po sezóně 2020 končí smlouva, a je proto otázkou, zda budou pokračovat ve svých současných týmech, nebo si své pozice prohodí.

Hamilton může zlomit další rekordy

Michael Schumacher za svou kariéru získal 7 mistrovských titulů a 91 vítězství v závodech. Nejlepší pilot posledních let, Lewis Hamilton, může oba tyto rekordy v letošním roce vyrovnat. Aktuálně totiž disponuje 6 tituly a 84 vítězstvími. Pokud by Mercedes opět dokázal navázat na předešlé roky, pak se klidně může stát, že se Hamilton stane nejúspěšnějším pilotem Formule 1 v historii. Navíc je Brit už nyní považován za krále kvalifikací, neboť má na svém kontě rekordních 88 pole position.

I Kimi Räikkönen může přepsat historii

Kdo by neměl rád tohoto finského jezdce, který se ve světě Formule 1 pohybuje už pěknou řádku let. Jestliže se nestane nic mimořádného, pak by Kimi měl v 11. závodě sezóny, tedy ve Velké ceně Rakouska, překonat letitý rekord v počtu startů, který má na svém kontě Rubens Barrichello. Tím pádem by se Kimi stal nejzkušenějším jezdcem ve startovním poli. Otázkou ovšem je, jak tomu bude po roce 2020, kdy mu končí smlouva. Logickým krokem by samozřejmě bylo ukončení kariéry, ale u tohoto finského jezdce člověk nikdy neví.

První Velká cena Vietnamu

Kalendář Formule 1 se neustále rozšiřuje, a tak se královna motorsportu podívá poprvé také do Vietnamu. Okruh v Hanoji je navíc prvním, který si navrhuje sám promotér šampionátu, a tak jsou všichni zvědaví, zda se mu dílo podaří. Okruh o délce 5.6 kilometru s jednou rovinkou o délce 1.5 km by měl nabídnout jezdci opravdu jedinečný zážitek. Otázkou ovšem zůstává, jak se na takové dráze bude předjíždět. Z prvních onboardů to totiž na souboje kolo na kolo příliš nevypadá, ale nechme se překvapit.

Sezóna 2020 začíná již za pár týdnů tradičními testy, na které naváže Velká cena Austrálie. Rozhodně se máme na co těšit.

Autor: Karel Mareš

#kvíz 1 / 1 | Kolikrát vyhrál Lewis Hamilton mistrovství světa?

Kolikrát vyhrál Lewis Hamilton mistrovství světa?

zavřít reklamu