Elektrický pick-up od Fordu ukrývá celou řadu překvapení

Automobilka Ford představila svou další elektrickou novinku, kterou je tentokráte elektrická verze pick-upu F-150. Ta by měla přinášet celou řadu zajímavostí, které jsou patrné například i u ceny automobilu. Každá cenovka představených verzí totiž končí číslovkou 74. Může se zdát, že cenotvorba u Fordu je svým způsobem zvláštní, ve skutečnosti se jedná o záměr, který má oslavovat historii řady F.

Podivná cenotvorba

Mělo by se zároveň jednat o jedno z prvních ukrytých překvapení, které novinka obsahuje. Cenovky končící číslovkou 74 totiž poukazují na uplynutí 74 let od chvíle, kdy Ford poprvé představil nákladní automobil řady F v roce 1948. V roce 2021 nás sice od tohoto roku dělí 73 let, ovšem Lightning, jak se nový elektrický pick-up od Fordu nazývá, dorazí až v roce příštím, takže počty sedí.

„Dorazí v polovině roku 2022 a bude to nejchytřejší nákladní vůz, jaký jsme kdy postavili, nabitý 74 roky zkušeností s těžkými vozy. Naše cenová strategie je kývnutím na toto dědictví a označuje okamžik, kdy se budoucí generace nejprodávanějšího amerického pick-upu stala elektrickou,“ řekl Darren Palmer, generální ředitel bateriových elektrických vozidel ve Fordu.

Foto: Ford

Ta nejlepší technologie

Lightning by se měl skutečně stát vykročením do nové éry tolik populárních amerických pick-upů. Zákazníci totiž skutečně po technologiemi nabitém automobilu velice touží, což potvrzuje i téměř 100 tisíc rezervací, které uskutečnili jen pár dnů po premiéře. Ford při rezervaci navíc požaduje od zákazníků vklad pouhých 100 dolarů.

Novinka by se měla dostat na trh na jaře příštího roku, přičemž nabídne dojezd až 483 kilometrů spolu s výkonem 420 kW a zrychlením 0-100 km/h za 4,4 sekundy. Tyto specifikace platí u verze s prodlouženým dojezdem, standardní dojezd by měl být 370 kilometrů s výkonem 318 kW.

Mimo elektrického pohonu patří mezi další technologie také 15,5 palce veliká dotyková obrazovka a informační zábavní systém Sync 4A, který najdeme také v Mustangu Mach-E. Aktualizace softwaru budou prováděny bezdrátově a automobil by měl dokonce být schopen v případě výpadku napájet celý dům. Tedy alespoň na chvíli.

Zdroje: Ford

Autor: Jan Černý
zavřít reklamu