Ferrari udělalo remake slavného filmu z roku 1976. Stojí za zhlédnutí?

C’était un Rendez-vous je jeden z nejslavnějších nejméně známých filmů s motoristickou tématikou na světě. Několikaminutová jízda poloprázdnou Paříží musí ohromit každého, kdo má v krvi alespoň trochu benzínu. Snímek je o to obdivuhodnější, že při jeho natáčení nedošlo k žádným uzavírkám. Vše je točené na jeden záběr v reálném provozu francouzské metropole.

Jaká auta jsme viděli v původním filmu?

Při sledování originálního snímku vás určitě upoutá nízkopoložená kamera na jednom sportovní, voze. V jakém autě se tehdejší tvůrce proháněl? Jednalo se o Mercedes, avšak pro zatraktivnění byl do snímku přidán zvuk nádherného Ferrari 275 GTB. Claude Lelouch vytvořil film, na jehož konci čeká krásná slečna s květinami. V době celosvětových karantén se Claude rozhodl natočit remake vlastního filmu s názvem Le Grand Rendez-vous.

Kdy se film natáčel?

Filmařům se trochu hodila celosvětová pandemie koronaviru, protože mohli využít prázdných ulic Monaka. Den D nastal 24. května 2020, kdy se sice měla jet zrušená Grand Prix Monaka vozů Formule 1, avšak v ulicích města stejně nebyl klid. Po slavné trati se proháněl talentovaný mladík Charles Leclerc jezdící za Ferrari. V exkluzivním Ferrari SF90 Stradale se řítil po uzoučkém okruhu, a dokonce měl tu čest svézt monackého prince Alberta II.

Leclerc dopřeje monackému princi vzrušující jízdu v ulicích jeho města, aby na samém konci snímku zastavili u nádherné květinářky držící dvě krásné kytice. Jmenuje se Rebecca a ve filmu Le Grand Rendez-vous se neobjevila náhodou. Ve skutečnosti se totiž jmenuje Rebecca Blanc-Lelouch a je vnučkou režiséra Clauda Leloucha.

Natáčení bylo diametrálně odlišné od původního filmu

Na začátku jsme vám prozradili, že se původní film natočil na jediný záběr. Pokud jste viděli jeho remake, tak určitě víte, že natáčení bylo o dost složitější. Kolem celé trati bylo rozmístěno 15 špičkových fotoaparátů a videokamer. K tomu přidejte ještě dvě supersportovní Ferrari SF90 Stradale a máte připravenou scénu pro Le Grand Rendez-vous.

zdroj: Ferrari

Na některých záběrech jsou dokonce vidět stopy pneumatik, takže je jasné, že se jízda natáčela hned několikrát. Charles si přeci jen musel v ulicích Monaka chvíli zvykat. Pod pedálem plynu měl 1000 koní, což je strašně moc, když si uvědomíme, že nekompromisní betonové zdi jsou ukrutně blízko.

Bude se Le Grand Rendez-vous líbit?

Chcete se na remake slavného automobilového filmu podívat? Narovinu vás musíme upozornit, že asi budete zklamaní. Oproti originálu v něm není tolik odvahy, nadšení a je také příliš bezpečný. To je ale s ohledem na dnešní předpisy pochopitelné. Ferrari by totiž nedopustilo, aby byl Charles, byť jen v malém ohrožení na života. Le Grand Rendez-vous není tak slavný, jako jeho předchůdce, ale rozhodně není špatný.

Někomu může film připomínat reklamu na Ferrari a na Charlese Leclerca, ale není lepší reklama, než nic? Kéž by podobné snímky vznikaly častěji i s jinými automobilkami.

Autor: Martin Liška
zavřít reklamu