Fiat se loučí s šedými auty. Nové vozy italské automobilky budou pouze barevné

Plánujete koupi nového auta? Při výběru toho nejvhodnějšího vozu většinou zvažujeme celou řadu hledisek, jedním z nich bývá i barva. I když většinou není tím nejdůležitějším kritériem, bývá jednou z prvních věcí, které si na autě všimnou ostatní lidé. Mnoho let patří k nejoblíbenějším barvám automobilů šedá. O to překvapivější se může zdát rozhodnutí automobilky Fiat, která oznámila, že s výrobou šedých vozů přestane.

Symbolické datum

Již 4. července se oficiálně představí nový Fiat 600. Zvolené datum není náhodné, 4. července totiž byly představeny i Fiaty 500 z let 1957 a 2007. Fiat 600 je prvním novým modelem italské automobilky od roku 2020. Společnost si od něj slibuje úspěch nejen v Itálii, ale v celé Evropě. Jedná se totiž o kompaktní crossover, tedy typ vozu, který je v současnosti velmi oblíbený.

Crossover bude založen na stejné platformě jako Jeep Avenger, se kterým bude sdílet i mnoho stejných technologií. Motory Fiatu 600 budou stejně jako u jeho amerického bratrance tvořit benzinový turbomotor o výkonu 100 koní a elektrický motor o výkonu 156 koní poháněný baterií o kapacitě 54 kWh.

Rovněž palubní deska nového Fiatu 600 bude podobná té z Avengeru, i když s některými stylistickými odlišnostmi. Kromě modelu Avenger bude nový Fiat zakřivením palubní desky stylově příbuzný i s legendárním Fiatem 500.

Barvený vůz Fiat.
zdroj: pixabay.com

Barvy Itálie

Automobilka rovněž oznámila, že od Fiatu 600 přestane vyrábět šedé vozy a přivítá svůj „nový barevný svět“. Revoluční novinku představil sám generální ředitel Fiatu Olivier Francois. V originálním videu sedí v šedém voze Fiat 600, který je následně vyzdvižen jeřábem a ponořen do velké nádrže plné oranžové barvy, aby se pak objevil v novém jasném odstínu.

Člověka nevyhnutelně napadne, co vedlo italského výrobce k tomuto překvapivému rozhodnutí a k opuštění barvy, kterou si pro své vozy pravidelně volí více než čtvrtina Evropanů. Jak generální ředitel automobilky ve videu vysvětlil, Itálie je zemí barev a „dolce vita“ a i Fiat chce být značkou radosti, optimismu a barev.

Zdroj: fiat.it, motorisumotori.it

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu