Formule 1 míří do italského Mugella

Šampionát Formule 1 míří do italského Mugella a fanoušci Ferrari jsou ve varu. Formule 1 totiž bude konečně jezdit na vlastní trati, kterou vlastní tato stáj.

Závod plný symboliky

Fanoušci skutečně budou moci 13. září projít branami tohoto okruhu a užít si podívanou na monoposty královské disciplíny motorsportu. Stane se tak ku příležitosti akce s názvem Formule 1 Gran Premio Della Toscana Ferrari 1000. Na italské fanoušky tak skutečně čeká týden plný adrenalinu, jelikož se akce uskuteční jen týden po GP v Monze, které se koná 6. září.

 Ferrari je skutečně vlastníkem Mugella a pro Scuderia Ferrari se bude jednat o jubilejní tisící start, takže je celá akce doslova prošpikovaná symbolikou. Ferrari trať zakoupilo v roce 1988 coby velice obávaný přes 38 kilometrů dlouhý silniční okruh, která leží necelých 50 kilometrů od Florencie.

Foto: Mugello Circuit

Italský týden

V průběhu let bylo místo svědkem celé řady velkých motoristických událostí od Moto GP až po DTM, ovšem nikdy se mu nedostalo té ctí stát se hostitelským okruhem Gran Prix F1. A to se nyní změní. Okruh se tak stane již čtvrtým italským okruhem, kterému se dostane této cti. Předtím se velké ceny jely na místech jako je Monza, Imole a Pescara.

Foto: Mugello Circuit

Kam dál?

I přesto tu jsou monoposty F1 jako doma. Ferrari zde totiž své vozy často testuje. A to znamená, že by mohlo být určitou výhodu domácí a notoricky známé trati. No jen si to představte. Nebyla by to krása, kdyby Ferrari oslavilo toto jubileum svým vítězstvím?

Nepřehlédněte: Ukradená Toyota bourala s ukradeným Buickem. Zatčeni byli nakonec všichni

Spolu s oznámením Mugella F1 oznámilo také GP konané 27. září. To by se mělo uskutečnit v Rusku, což znamená, že by tato sezóna měla nabídnout 10 závodů. Navíc jsou další zvažovány.

Tou nejbližší cenou je Velká cena Štýrska, která se podeje na Red Bull Ringu nedaleko Spielbergu.

Autor: Jan Černý
Tagy: ,
zavřít reklamu