Máte chuť na dovolenou na cestách? Svět obytných vozů je velmi rozmanitý

Obytné automobily jsou odvětvím, které v posledních letech zaznamenalo značný růst. Jedním z důvodů je příchod nových zákazníků, kteří jsou poháněni pocitem svobody, který poskytuje vozidlo, jež umožňuje zastavit téměř kdekoli chcete. Na trhu je k dispozici řada možností, od modulárních stavebnic, které do SUV umístí postel a kuchyň, až po luxusní obytné vozy. S čím letos můžete vyrazit vstříc dovolené v naprosté svobodě?

Nestbox Camper

„Přestavbové“ moduly představují nejlevnější a nejrychlejší způsob, jak vybavit vozidlo základním komfortem, především pro spaní, ale v případě potřeby také pro vaření. Nestbox Camper je „stavebnice“ vyráběná společností Egoé Nest, která se hodí do několika vozů SUV i kombi. Přemění zadní část vozu na lůžko pro dvě osoby a k dispozici je také malá výsuvná kuchyňka.

Westfalia Kelsey

Ford Transit Custom je oblíbený nejen u velkých rodin, na základě tohoto modelu je totiž postaveno i mnoho obytných vozů. Jedním z nejzajímavějších je ten od společnosti Westfalia, do zadní části vícepodlažního vozu se podařilo umístit i chemickou toaletu.

Bürstner Campeo

Rovněž kompaktní obytný vůz Bürstner Campeo nabízí velmi atraktivní výbavu. Tři dostupné konfigurace odpovídají třem různým délkám Fiatu Ducato, na jehož základě je postaven. Modely s délkou 541 cm a 599 cm mají příčné zadní lůžko, zatímco model s délkou 636 cm má lůžko podélné. Všechny poskytují dvě až pět míst ke spaní díky skládací střeše.

Hymer Free

Hymer je značka, která je mezi milovníky obytných vozů velmi oblíbená díky kvalitě, kterou lze u vozidel této německé společnosti nalézt. Řada Free je nejúspornější, vychází též z Fiatu Ducato a nabízí dvě až čtyři místa na spaní v kompaktní dodávce o délce do 6 metrů.

Wingamm Oasis 540.1

Pouze 542 cm dlouhý Wingamm Oasi 540.1 může být ideálním řešením pro páry. Jeho konfigurace nepočítá s tím, že by v obytném prostoru bylo nastálo umístěné lůžko, takže i přes kompaktní rozměry zůstává dostatek obytného prostoru. Obývací pokoj a kuchyň v přední části jsou kombinovány s koupelnou a šatní skříní v zadní části. A postel? Ta se spouští ze stropu, když je čas jít spát.

Interiér obytného vozu.
zdroj: freepik.com

Xgo Xcamp 67 Plus

I tento model je určený především pro páry, tentokrát ale vůz disponuje většími rozměry, mluvíme o délce 6449 mm. Uvnitř se nachází sklápěcí lůžko, které přes den nezabírá místo a v noci se spouští nad jídelním koutem. V zadní části se nachází koupelna s oddělenou sprchou a obrovská šatní skříň, do které lze uložit prakticky cokoli.

Giottiline Sienna 442

Šest metrů dlouhý obytný vůz Giottiline Siena 422 nabízí dvě dvoulůžka a jinak klasické uspořádání interiéru – jídelní kout s lavicí a dvěma otočnými sedadly, lineární kuchyně na straně spolujezdce a koupelna s integrovanou sprchou na straně řidiče.

Rapido C55i 

Rapido C55i lze považovat za jakýsi základní model v luxusním světě obytných vozů, známých také jako integrované obytné vozy. V délce 6,7 m nabízí velký prostor k sezení s pohovkou ve tvaru písmene L a kuchyňským koutem. Koupelna umožňuje optimalizovat prostor tím, že při sprchování se zakrývá umyvadlo a naopak. V zadní části lze spojit dvě oddělená lůžka, a vytvořit tak jednu manželskou postel.

Adria Supersonic

Při tvorbě modelu Adria Supersonic se slovinská společnost inspirovala tím, co bylo k vidění na vozech vyráběných výrobci luxusních automobilů, jako je Mercedes-Benz, na jehož podvozku je integrován. Vůz je dostupný ve čtyřech různých uspořádáních s délkou 7,8 nebo 8,9 metru, přičemž druhý jmenovaný má zdvojenou zadní nápravu. Uvnitř najdeme nejen obývací, kuchyňskou a ložní část, ale dokonce i samostatnou koupelnu.

Concorde Liner

Ačkoli je Concorde Liner postaven na bázi Mercedesu Atego, má délku 11,5 metru a šířku téměř 2,5 metru. V jeho zadní části je „garáž“, do které lze bez potíží zaparkovat malý automobil. Samozřejmostí je luxusní a prostorný interiér, včetně pohodlného lůžka, šatní skříně, prostorné koupelny a skvěle vybavené kuchyně.  

Zdroj: carmagazine.co.uk, roadsurfer.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu