Máte prasklé autosklo? Víme, kde vám ho za rozumnou cenu opraví!

Prasklé autosklo je noční můrou každého řidiče. Pokud nemáte sjednané připojištění, jeho oprava či přímo výměna může vyjít velmi draho. Proto každý kamínek, který při jízdě narazí na čelní sklo, řidiče přivádí k nepříčetnosti. Co s tím?

Problém je v tom, že k poškození čelního autoskla stačí málo. Nemusíte hned přímo havarovat, nebo být terčem útoku, při němž vám na čelním skle skončí velký kámen. Nemalou škodu může způsobit i malý kamínek odražený, ať již od vozidla protijedoucího či toho jedoucího před vámi.

Myslete na prevenci

Na prasklé autosklo je vhodné myslet v předstihu. Zkrátka si opravu čelního autoskla připojistit. Součástí běžného havarijního pojištění totiž není. A pak je samozřejmě vhodné vyhýbat se jízdě po nezpevněných kamenitých cestách, obzvláště pokud na nich nejedete sami a řidiči v protijedoucích vozidlech po nich jedou nepřiměřeně rychle.

Domluvte se s řidičem

Jsou však situace, kdy incidentu a prasklému čelnímu autosklu nezabráníte. Pokud nejste pojištěni a podaří se vám řidiče vozidla, od něhož se kamínek odrazil, zastavit a domluvit se s ním, může úhrada za opravu či přímo výměnu čelního skla jít z jeho povinného ručení. Nebudete-li mít takové štěstí, budete si muset opravu zaplatit.

AutoPlus Praha

Oprava versus výměna

Opravu čelního skla v žádném případě neoddalujte. Každá prasklina se působením různých vlivů postupně zvětšuje, obzvláště při rychlé jízdě. Čím rychleji problém odstraníte, tím navíc oprava bude levnější. Malou prasklinu specializovaný autoservis rychle a levně opraví, ta velká ale už může vyžadovat výměnu celého čelního skla.

Obraťte se na profesionály

AutoPlus Praha

I tu je samozřejmě na místě svěřit profesionálům. Výměnou autoskel se zabývá například autoservis AUTOPLUS Praha 4, vyměňují autoskla vozidlům všech typů a značek. Samotná výměna autoskla se provádí pomocí materiálů, jež splňují přísné evropské standardy a které byly prvotně použity při samotné výrobě vozidla. Více informací najdete na odkazu výměna autoskel Praha 4.

Autor: redakce CarsMag.cz
zavřít reklamu