McLaren Sabre: Unikátní vůz, kterého bylo vyrobeno jen 15 kusů

McLaren uvedl v Beverly Hills svůj nejnovější výtvor, kterým je Sabre, vysoce omezený model na zakázku, který bude prodán pouze 15 předem přiděleným zákazníkům v USA.

Limitované modely jsou velmi cenné, jen je škoda, že se výrobce rozhodl pro tak malý počet vozů, které nejspíš skončí v soukromé garáži, kde budou dělat svým majitelům radost. Říká se, že je Sabre schopen dosáhnout rychlosti 350 km/h, což z něj činí nejrychlejší dvoumístný model, jaký značka dosud vyrobila.

Foto: McLaren

Technické informace

Bohužel zatím není k dispozici dostatek technických specifikací, jen ty nejdůležitější. Uvádí se, že Sabre má sílu neuvěřitelných 824 koní z vysoce vyladěné verze 4.0-litrového twin-turbo motoru V8 od McLarenu. Tento údaj je o 35 koní vyšší než u modelu Senna, se stejným točivým momentem 590 lb ft.

Foto: McLaren

Předpokládá se, že podvozek Saberu je založen na modelu Senna, s rozsáhlými úpravami těla umožněnými pro relativně laxní požadavky na homologaci v USA. Aero balíček Sabre prý dosahuje „nových limitů“ prostřednictvím lamely ve stylu LMP1 protínající střed střechy, obrovského zadního difuzoru a masivního křídla.

Foto: McLaren

Během testování prototypů na začátku letošního roku se údajně podíleli samotní zákazníci na nastavení dynamiky automobilů tak, aby vyhovovala jejich požadavkům. První vůz byl dodán za nezveřejněnou cenu, která se odhaduje na sedm čísel, dalších 14 vozů má v nadcházejících týdnech najít domov u svých nových hrdých majitelů. Bohužel není zveřejněno ani video, kde bychom mohli vidět tento krásný vůz v akci. Spokojit se však můžeme s fotografiemi, kde jsou vidět detaily tohoto nádherného vozu. Stejně jako u jiných prestižních automobilek, tak i u McLarenu jsou limitovaná vozidla ukázkou prestiže. Na evropských silicích bohužel tyto krasavce nepotkáme.

Zdroje: McLaren

Autor: Jan Černý
ZAVŘÍT