Mercedes EQC se ještě ani nedostal na některé trhy, a automobilka již chystá jeho nástupce

EQC je první čistě elektrický model v nabídce značky Mercedes-Benz, která by se měla dostat na některé trhy až v roce 2021. Jak velké je tedy překvapení, že Mercedes oznámil, že již pracuje na nové generaci tohoto modelu.

EQC v novém

Na internet se dokonce dostaly první špionážní fotografie, které zachycují nově testovaný prototypu vozu. Jedná se o vůz přibližně stejné velikosti jako současné EQC. Je však patrné, že má celou řadu falešných prvků, které mají zmást ty, kteří si testovací mulu prohlížejí.

Asi vás napadá otázka, proč Mercedes tak rychle po uvedené své novinky připravuje její pokračování? Důvod je vcelku jednoduchý. „Starý“ model je založen na architektuře EVA-I, kterou používá i současná třída C a také GLC. Jedná se o platformu určenou pro vozy se spalovacími motory, a proto je zde několik omezení, co se ukládání a velikosti akumulátoru týče. Inženýrům se je sice podařilo vyřešit, ovšem zdaleka ne tak, jak by si představovali.

Foto: Mercedes

Nový a lepší

Nové EQC by však mělo dostat zcela novou a jedinečnou architekturu, která je vyvinutá vyloženě pro potřeby čistě elektrických vozů. Z EQC se tak stane elektromobil druhé generace.

Platforma navíc bude sloužit i pro řadu dalších kompaktních SUV značky. Měla by poskytnou prostor pro větší baterie, což zajistí vyšší dojezd, a nabídnout řadu dalších výhod, které se pozitivně promítnou, do technických schopností elektrických vozů od Mercedesu.

Čtěte také: Mercedes představuje nový zábavní seriál ze světa crash testů.

S tím, jak v současné době první generace EQC ještě vůbec nedorazila na některé z trhů, je dost možné, že se sem ani nepodívá, a bude zde nabízena hned tato varianta, jejíž nákup bude dávat mnohem větší smysl. A dotknout by se to mohlo právě trhu v USA.

Autor: Jan Černý
zavřít reklamu