Mercedes se spalovacím motorem za dvacet let nebude k dostání

Pokud se zajímáte o svět automobilů, určitě jste zaregistrovali, že se pomalu, ale jistě, odbourávají všechny vozy se spalovacím motorem. Postupné odbourávání vozů s tímto motorem začíná postihovat naprosto všechny automobilky. Mezi postižené značky patří i automobilka Mercedes-Benz, která má v plánu se jich zbavit v poměrně brzkém období. Automobilka se nechala slyšet, že by vozy se spalovacím motorem měly z trhu zmizet už do roku 2039. To znamená, že za dvacet let už nebude možné koupit si automobil se spalovacím motorem. Místo nich si budeme moct zakoupit zcela uhlíková neutrální vozidla.

Za aktuálními plány stojí ředitel pro výzkum a vývoj automobilky Mercedes-Benz. Ten dostal za úkol vytvořit plán, v němž budou popsány konkrétní ústupy od fosilních paliv a také v němž bude popsán přechod k ekologicky neutrální stopě CO2.

Do roku 2030 bude na trhu o padesát procent méně automobilů se spalovacím motorem

Ředitel pro výzkum a vývoj automobilky Mercedes mluví o tom, že do roku 2030 zmizí z trhu zhruba padesát procent automobilů se spalovacím motorem, které budou nahrazeny zmiňovaným neutrálním palivem. Je tedy pravděpodobné, že do roku 2039 opravdu zmizí všechna vozidla zančky Mercedes, která ukrývají pod kapotou spalovací motor.

Podle všeho si dala automobilka nelehký úkol, který musí stihnout za méně než tři generační obměny modelové řady.

Automobilka Mercedes jako pomocník při snižování emisí

Než dojde k naprostému vymýcení automobilů se spalovacím motorem, měly by na trh přijít ještě nízkoemisní vozy. Auotmobilka Mercedes-Benz má být zkrátka jednou z firem, které budou pomáhat ke snižování emisí.

Automobilka chce kromě snížení uhlíkové stopy začít recyklovat materiály. Nově vydané a vyrobené vozy mají být z pětaosmdesáti procent zcela recyklovatelné.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu