Obsluha odtahovky dokáže i váš vůz otevřít během pár vteřin a nepotřebuje k tomu klíček

Řidiči odtahovek jsou strážní andělé, kteří se zjevují v momentě, kdy je vám na silnici nejvíc úzko. Nejen že mohou váš vůz vytáhnout v momentě, kdy zapadnete, nebo když máte nehodu, ale pomohou vám také s výměnou pneumatiky při defektu nebo dovezou benzín do prázdné nádrže. Jak se ale přesvědčíte v následujícím videu, umí toho daleko víc.

Komu z vás se to někdy nestalo?

V jejich moci je také otevírání vozů bez nutnosti používání klíčků. Dnešní vozy jsou oproti těm z minulého století daleko bezpečnější a zloději se do nich jen tak nedostanou. Tatam jsou časy, kdy se šlo do každého vozu dostat pomocí zohýbaného šatního ramínka a propojení těch správných kabelů.

Jenže někdy je maximální bezpečnost tak trochu na škodu. A to hlavně v momentě, kdy si zamknete klíčky ve voze, což se může stát i těm nejlepším z nás. V ten moment nastává čas vzpomenout si, kde jsme nechali náhradní klíče a pokud nejsme doma, zavolat odtahovku. Ta ovšem nemusí nutně jen vůz naložit a odvézt.

Rychle a bezbolestně

Jak ukazuje následující video, někteří řidiči odtahovky umí vůz odemknout i bez klíčků. V tomto případě jeden takový zkušeně zasunul jakýsi airbag do mezery u dveří a nafouknutím vytvořil mezi dveřmi a karoserií mezeru.

Následně mezerou protáhl dlouhý drátek, kterým uvolnil západku a vůz tím odemknul. Samozřejmě se následně spustil alarm, ale to už se řidič mohl dostat ke svým klíčkům. V dnešní době však existuje ještě jedno velmi elegantní řešení.

Některé automobilky totiž umožňuje odemknout automobil na dálku, a to v případě nouze. Stačí jen zvednout telefon, zadat potřebné údaje a operátor vůz odemkne. Popřípadě je další možností mít technologii odemykání vozu pomocí telefonu, díky kterému se šance, že si ve voze zamknete telefon i klíčky, rapidně snižuje.

Autor: Jan Černý
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu