Proč používat letní pneumatiky a vykašlat se na celoroční?

Letní pneumatiky poskytují vynikající přilnavost v teplém počasí a jsou dokonalou a nekompromisní volbou pro každodenní jízdu v letních měsících. Proč tomu tak je?

Letní pneu na auta jsou zárukou bezpečnosti

Ačkoli to již bylo řečeno, stojí za to to zopakovat: celoroční pneumatiky jsou pneumatiky bez sezónního přizpůsobení. Ve světě pneumatik se jedná o všeuměla, který nevyniká v žádných silničních podmínkách.

Víme, že specializované gumy na sníh a led jsou pro řidiče vynikající volbou, protože při zajištění přilnavosti za nízkých teplot nejsou nutné žádné kompromisy. Letní pneumatiky se vyznačují podobným zaměřením na poskytování skvělé trakce v teplejším počasí, které se vyskytuje ve zbývajících třech ročních obdobích (jaro, léto a podzim).

foto: Megamoto

Letní pneumatiky mají lepší přilnavost na suchu i mokru než celoroční pneumatiky. Jsou navrženy tak, aby maximalizovali přilnavost při vysokých teplotách, ale i při ztížených podmínek, zejména dešti. Letní pneu musí být přilnavé a tuhé, aby poskytovaly vynikající jízdní vlastnosti. 

Jaké pneumatiky si vybrat na letní měsíce? 

Moderní letní pneumatiky jsou schopny poskytovat naprostou bezpečnost, požitek z jízdy, kvalitní provedení a mnohem více se s nimi sžijete. Díky použití různých chemických látek ve složení pneumatik a novým technologiím vám zaručí značné výhody oproti celoročním pneumatikám. 

foto: Megamoto

Například pneumatiky Orium vás upoutají perfektním gripem, jedinečnou stabilitou, vynikající odolností a skvělými jízdními vlastnostmi. Jsou také uzpůsobeny tak, aby jste spotřebovali mnohem méně paliva na svých cestách. Poměr cena a kvalita zde dosahuje naprostého stropu a jestliže právě teď uvažujete o novém letním pneu na auto, tak pořízením neuděláte žádnou chybu.

Zábava a požitek z jízdy

Nemyslete si, že moderní letní pneumatiky jsou vyhrazeny jen pro výkonné vozy. Zvýšená přilnavost může prospět každému vozu a jako řidič snadno oceníte větší jistotu, kterou s sebou přináší větší trakce. Mnoho řidičů má na svých automobilech moderní letní pneumatiky kvůli jejich vynikajícím jízdním vlastnostem.

Foto: Megamoto

Rozhodně za to stojí zmínit značku Sebring. Tyto letní pneumatiky jsou navrženy pro maximální jízdní komfort. Vynikají jedinečnou stabilitou, prvotřídním gripem na mokru i suchu a velmi bezpečnou jízdou při vysokých rychlostech. Pneumatiky Sebring používají efektní materiály, které zajišťují přilnavost, ale také chytré technické řešení, aby byly tišší a méně hlučné. 

Už žádný hydroplaning

Letní pneumatiky také účinně zabraňují hydroplaningu. Mnoho pneumatik je vybaveno drážkami v běhounu, které odvádějí vodu a pomáhají pneumatice překonat mokré podmínky. Běžná je také centrální drážka nebo hřbet, který pomáhá odvádět vodu a dále zlepšuje ovládání vozidla za mokra.

Letní pneumatiky značky Kleber mají nižší hodnoty opotřebení běhounu než celoroční pneumatiky. To znamená, že je nebudete muset tak často měnit, vydrží více najetých kilometrů a i vaše peněženka pozná tento rozdíl. Vynikají nízkou spotřebou paliva a skvělým poměrem ceny a kvality. Nabízí vylepšené brzdné vlastnosti na mokré i na suché vozovce díky nové patentované směsi dezénu a také snižují deformaci pneumatik při častém a delším užívání.

Díky nekompromisní konstrukci můžete v teplejším počasí dosáhnout lepší ovladatelnosti a trakce než u celoročních pneumatik. Kompromisem je o trochu vyšší cena a menší pohodlí při používání dvou sad pneumatik. Na druhou stranu, pokud tyto nevýhody zvládnete, pak je ideální volbou letní sada pneumatik. 

Autor: redakce CarsMag.cz
zavřít reklamu