Sbírka vozů Kutila Tima vás skutečně dostane

Kutil Tim je název známého seriálu, který v 90. letech běžel také na našich obrazovkách. Hlavní roli šikovného řemeslníka Tima zde ztvárnil Tim Allen, který je ve svém soukromí velkým fandou automobilů. To ostatně ukázal ve dvou videích, které se objevily na YouTube.

Vyladěná sbírka

Hollywood je plný celebrit, které si potrpí na kvalitní vozy. Řada z nich si navíc vytváří unikátní automobilové sbírky, které doslova vyrážejí dech. Jedním z nich je Tim Allen, který má za sebou nejen ztvárnění řady ikonických rolí, ale také závodní kariéru, takže jeho láska k automobilům je skutečně velice hluboká.

Jeho sbírka je natolik unikátní, že jej nedávno navštívilo i jedno automobilové muzeum a vytvořilo o jeho sbírce dvě videa, na kterých jsou vidět skutečné specialitky. Mezi nimi najdeme například Teslu Model 3, o které Allen říká, že je jedním z nejrychlejších vozů, jaké vlastní, ale ve skutečnosti jí vlastně vůbec nemá rád.

S daleko větší láskou hovoří o klasickém Fordu Bronco a znalci jistě ocení i pohled na Volkswagen Karmann Ghia vybavená díly z Porsche a také fantastické Volvo P1800. Valnou většinu Allenovy sbírky ovšem tvoří klasické muscle vozy, jako je Ford F100 či Chevrolet Impala SS se vzácnou 32ventilovou V8 z C4 Corvette ZR-1. Mezi novější vozy pak patří lahůdky od Fordu v podobě GT a Shelby GT 350R.

Ještě to nekončí

Druhé video následně prezentuje další kousky americké klasiky, jako je Shelby Mustang GT350H či několik Cadillaců. Najdeme zde také Jaguar E-Type, který stojí hned vedle extrémně vzácného Fordu Falcon z roku 1970, který se v USA prodával jen velmi krátkou dobu.

Ve sbírce nechybí ani několik hotrodů a kolekce je zakončena Camarem a dvojicí klasických vozů Porsche. Nikde však nebyl vidět jeho Chevrolet Corvair, který se několikrát objevil i v jeho nejslavnějším pořadu Kutil Tim.

Zdroj: Petersen Automotive Museum / YT

Autor: Jan Černý
zavřít reklamu