Škoda Scala jako policejní auto na britských ostrovech!

Ještě neuběhlo mnoho času od představení nástupce méně populárního Rapidu a v Británii už mají jasno o budoucnosti policejních složek. Právě nová Škoda Scala by měla vyměnit dosluhující vozy a stát se tak základem obnovujícího se vozového parku strážců zákona ve Velké Británii. Není to však poprvé, neboť britská policie spolupracuje s mladoboleslavskou automobilkou více než 100 let.

Proč zrovna Škoda Scala?

Hlavním důvodem popularity Škodovek je jejich vynikající spolehlivost a nízká pořizovací cena. Místní obyvatelé totiž horečně nesnáší, když se státní peníze nevyužívají rozumně a nakupují se zbytečně drahé věci. Už několikrát se tento fakt potvrdil při kritice královské rodiny, jejíž členové si čas od času takzvaně vyhodí z kopýtka, což se pochopitelně tamním obyvatelům vůbec nelíbí. Britská policie tak bude vždy využívat levné a spolehlivé vozy, mezi které se samozřejmě řadí i nová Škoda Scala.

Automobilu se dostalo potřebných vylepšení

Na britských ostrovech už v policejních službách působí větší Kodiaq RS. Podobně jako u něj tak Scala dostane výrazné polepy, malé majáky do masky a větší také na střechu. Chybět nesmí několik speciálních držáků na policejní vybavení, mezi které se bude pravděpodobně řadit pár vysílaček a také střelné zbraně. K tomu bude přidán i speciální počítač napojený na centrální registr obyvatel a vozidel, zapomenout nesmíme ani na výkonnou policejní sirénu.

Scala nezůstane pouze u strážců zákona

Bohužel všechna policejní vylepšení nebyla prozrazena, avšak není tajemstvím, že Škoda dokonce zřídila samostatné oddělení určené k inovacím právě v této oblasti. V budoucnu by tak měly být policejní Škodovky ještě užitečnější a praktičtější. Mimo strážců zákona bude Scala využívána také u záchranářů. To si však vyžádá ještě náročnější úpravy, se kterými si však mladoboleslavská automobilka jisto jistě poradí.

V našich končinách se asi vozu Škoda Scala v policejních barvách nedočkáme, ale ve Velké Británii bude tuto staronovou funkci plnit se ctí.

Autor: Karel Mareš

#kvíz 1 / 1 | Jaké další české auto užívá policie v GB?

Jaké další české auto užívá policie v GB?

zavřít reklamu