Stellantis: Pět nových modelů pro továrnu v italském Melfi

V uplynulých měsících zaměstnanci továrny Stellantis ve městě Melfi v jižní Itálii, kde se vyrábí Fiat 500X, Jeep Renegade a Compass, vstoupili do stávky, která byla spojena s nejasnou budoucností zdejší výrobní linky. Výsledek je překvapivý.

Začátek v podobě DS Automobiles

Představitelé skupiny Stellantis totiž při setkání s odbory slíbili, že s jednou z největších automobilových továren v Evropě nadále počítají. V blízké budoucnosti by se zde mělo vyrábět hned pět nových modelů založených na platformě STLA Medium, která je určena pro hybridní nebo čistě elektrické motory. Na jaké vozy se můžeme těšit?

Podle zatím odhalených plánů by v Melfi v posledním čtvrtletí příštího roku měla být zahájena výroba elektromobilu pod značkou DS Automobiles. Mělo by jít o vrcholné SUV tohoto francouzského výrobce, jehož design bude inspirován již dříve prezentovaným konceptem Aero Sport Lounge.

Zaměřeno na elektromobily

V roce 2025 by se pak měly objevit další dva nové modely. Jako první by se měl představit dědic Jeepu Compass, který bude stejně jako nový Peugeot 3008 nabízen s elektrickým i hybridním motorem. Následně přijde na řadu náhrada za současný model DS7, která bude nabízena pouze v elektrické verzi.

Vůz Jeep Compass.
zdroj: unsplash.com

Výroba posledních dvou modelů by měla být zahájena v roce 2026. Zákazníci se mohou těšit na novou verzi vozu Lancia Gamma a nový model značky Opel, který by mohl být produkční verzí konceptu Opel Experimental. Kromě toho by ve stejném roce měla být v Melfi spuštěna i nová montážní linka na baterie.

Konec pro Fiat

Skupina Stellantis rovněž upřesnila datum ukončení výroby modelů, které se v současné době v Melfi vyrábějí. Během roku 2024 bude ukončena výroba Fiatu 500X a na konci roku 2025 přijde řada na Jeep Renegade.

Továrna v Melfi byla otevřena v roce 1993, v současné době zaměstnává více než 7 000 osob a zabírá plochu přes 200 hektarů.

Zdroj: stellantis.com, rainews.it

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu