Subaru má v přípravách svou novou offroadovou podznačku Wilderness

Není tomu tak dávno, co se na silnicích objevil testovací prototyp Subaru Outback s několika vizuálními úpravami a zvýšenou světlou výškou. V té době to vypadalo, že japonská automobilka prostě jen přidá offroadovou verzi svého modelu, ovšem jak to tak vypadá, automobilka má pro tento rok vážnější záměry.

Divočejší než klasika

Podle některých informací by měla automobilka pracovat na své zcela nové dílčí značce zaměřené na terénní úpravy po vizuální i hardwarové stránce. Divize by se měla jmenovat Wilderness a její provoz bude zahájen prodejem drsnějších edic nejprodávanějších modelů Outback a Forester. Ty jsou velmi populární nejen u nás, ale také v USA, kde za minulý rok prodeje obou modelů představovaly více než 50 z celkového místního objemu prodeje Subaru.

První dorazí model Outback Wilderness, jehož prodeje by měly být spuštěny na jaře, případně v polovině léta. O několik měsíců později pak nejpravděpodobněji s faceliftem dorazí také Forester Wilderness. Ten by měl obdržet terénní pneumatiky, zvýšenou světlou výšku a několik vizuálních vylepšení. Oba modely mají již ve svých základních verzích světlou výšku 8,7 palce.

Foto: Subaru

Bude i v Evropě?

„Doufáme, že edice Wilderness přiláká zákazníky, kteří žijí svými rodinami a aktivním životním stylem a kteří rádi chodí ven a možná se trochu více věnují offroadu. Jsme nadšeni že můžeme nechat tyto modely oslovit nové klienty v segment,“ řekl Patrick Wergin, předseda poradního výboru národního maloobchodu Subaru.

Momentálně není úplně jasné, zda se značka dostane také do Evropy, nebo je určena pouze pro americký trh. Nicméně je jasné, že by byl o drsnější modely Subaru určitě zájem. Přeci jen, Forester i Outback patří také u nás k velmi oblíbeným modelům a rozhodně by se našli zájemci, kteří by uvítali jejich verze schopné poradit si s jakýmkoliv terénem.

Zdroje: Subaru

Autor: Jan Černý
ZAVŘÍT