Tag Heuer ve spolupráci s Porsche přichází s novými luxusními hodinkami v ceně ojetého vozu

Milovníci automobilů byli vždy i velkými milovníky hodinek a také automobilové historie. Vše dohromady nyní spojuje spolupráce Porsche a hodinářské společnosti Tag Heuer, která se za roky stala neodmyslitelným partnerem světa motorsportu.

Porsche na zápěstí

Porsche a výrobce hodinek TAG Heuer se společně zamysleli na podobou hodinek, které by byly ideální pro majitele vozu Carrera. Spoustu závodních řidičů spadajících do staré školy využívala hodinky s chronografem, ovšem vše dostalo grády v momentě, kdy Jo Siffert, majitel a prodejce vozů Porsche uzavřel dohodu s Heuerem, který na jeho vozy umístil své logo, stejně jako na kombinézy.

Siffert navíc začal prodávat také hodinky a Tag Heuer se tak dostal na výsluní. Velkou měrou se na tom zapříčinil také Steve McQueen, který ve filmu Le Mans, logo výrobce hodinek a na zápěstí model Monaco.

Foto: Tag Heuer

Dokonalá technologie

Nové hodinky od Heueru na tuto dobu tak trochu vzpomínají. Mohou se pochlubit strojkem Calibre Heuer 02, který má rezervu až 80 hodin, takže se je možné nosit je i v momentě, kdy jim dojde pára. Podloží ciferníku je uděláno do efektu asfaltu evokující povrch vozovky. Arabské číslice jsou pak stejné jako ty, které používají budíky Porsche.

Foto: Tag Heuer

Na chronografu jsou také tři dílčí číslice na třech pozicích tři, šest a devět hodiny, které zastupují minuty, sekundy a hodiny. K dispozici jsou také data pod číselníkem. Na druhé straně je průhledné zadní pouzdro, které nabízí pohled na strojek. Část uprostřed se nechala inspirovat tříramenným volantem Porsche.

Pokud si myslíte, že se tyto hodinky hodinky hodí k vašemu stylu, pak jsou k dispozici s ocelovým páskem za 6 tisíc dolarů, tedy přibližně 129 tisíc, S koženým páskem je to pak o pár tisícovek méně.

Autor: Jan Černý
ZAVŘÍT