Tesla zažalovala Rivian za krádež obchodního tajemství

Tesla není spokojená s množstvím zaměstnanců, které od ní přebral Rivian. Podle slov automobilky se jedná o alarmující záležitost.

Tesla vs Rivian

A celá věc je pro ní natolik alarmující, že se rozhodla na Rivian podat žalobu za krádež obchodního tajemství a úmyslné lovení zaměstnanců, pro získání citlivých informací. Hlavním kamenem úrazu by měla být čtveřice zaměstnanců, kteří dříve pracovali pro Teslu a měli přístup k informacím, které by se kvůli své povaze vůbec neměly do Rivianu dostat.

Část výňatku z žaloby hovoří o zneužití konkurenčně užitečných informacích Tesly a jejích využití ke konkurenčním zájmům. Zároveň se uvádí, že Rivian doposud popírá jakoukoliv vinu a upozorňuje, že po nových zaměstnancích vyžaduje potvrzení o nepřenášení duševního vlastnictví svých bývalých zaměstnavatelů.

Rivian zároveň uvedl, že jeho tým je tvořen výkonnými týmy s jasně danými dlouhodobými úkoly a celý vývoj je založen na mnohaletém vývoji technologií a designu. Nyní je ovšem velice problematické jen spekulovat nad tím, jak by mohl celý spor dopadnout.

Velká jména

Tesla je nyní nejhodnotnější automobilkou světa a její cena neustále stoupá. I přesto, že Covid výrobu zpomalil, byla ve výsledku schopna být i za tento kvartál v zisku díky pouze 5% poklesu.

Nepřehlédněte: Majitelé vozů Tesla mají ze svých automobilů větší radost něž kdokoliv jiný.

Rivian je momentálně rok od zahájení výroby svého prvního automobilu. I jemu se ale velice daří, jelikož veřejnost jeho projekty velice baví a je s nimi schopen oslovit i investory. Nedávno získal investici ve výši 2,5 miliardy dolarů, které se přidaly k další 500 milionové a 700 milionové a 350 milionové investici z dřívějška. Mezi jeho investory patří například i Amazoon, kterému bude dodávat elektrické dodávky, Ford a další zvučná jména.

Autor: Jan Černý
ZAVŘÍT