Auta s rekordními kufry aneb na velikosti zavazadlového prostoru záleží

Pro ty, kteří často cestují s početnou rodinou nebo přáteli, je zavazadlový prostor při výběru nového vozu jedním z klíčových prvků. V našem přehledu jsme pro vás připravili několik vozů různých kategorií, které vynikají svým zavazadlovým prostorem.

Suzuki Ignis

Tento vůz, uvedený na trh v roce 2016 a modernizovaný v roce 2020, zaujme nejen svým terénním vzhledem, schopností pohonu 4×4 a nízkou spotřebou paliva, ale také rekordním objemem zavazadlového prostoru, který je též velmi dobře přístupný.

Za objem svého kufru Suzuki Ignis vděčí posuvné pohovce, která je pro městský vůz skvostem. Po jejím posunutí dopředu je hloubka zavazadlového prostoru na daný typ vozu skutečně pozoruhodná – objem se zvětší z 260 na 360 litrů. Jedinou drobnou nepříjemností je „schod“ vzniklý sklopením opěradla.

Dacia Sandero

Velmi prostorná a decentní Dacia Sandero se zrodila v roce 2020. Rumunský hatchback, který sdílí mechanický základ se svým „bratrancem“ Renaultem Clio, vyniká mezi městskými kompakty nízkou cenou i zavazadlovým prostorem.

Díky hranatému tvaru je zavazadlový prostor modelu Dacia Sandero snadno přístupný. Sklopením zadní části sedadla se objem mnohonásobně zvětší, ale v prostoru je 17 cm vysoký schod, který nakládání poněkud ztěžuje.

Fiat Tipo

Vůz, který se zrodil v roce 2016, je klasický a dobře proporčně řešený automobil s jednoduchým, ale moderním interiérem. Výbava je decentní a co se týče zavazadlového prostoru, nemá turínská automobilka ve střední třídě konkurenci.   

Zavazadlový prostor Fiatu Tipo je prostorný a má pravidelný tvar. Čalounění působí trochu lacině, ale robustně. Nechybí zajímavé prvky, jako je 12voltová zásuvka a světlo, a zvednutím dna se dostanete do praktických přihrádek. Do automobilu se bez problémů vejdou zavazadla pěti osob.

Dvě ženy v kufru auta.
zdroj: unsplash.com

Škoda Octavia Combi

S délkou necelých 4,70 metru je Škoda Octavia Kombi sice trochu náročnější na manévrování ve stísněných prostorech, ale na druhou stranu centimetry navíc znamenají také mnohem více místa pro zavazadla.

Zavazadlový prostor Škody Octavia Kombi je skutečně obrovský (640/1700 litrů). Zadní dveře jsou velké, ale musíte si za ně připlatit. Nijak luxusní, ale velmi odolné je plstěné obložení stěn a podlahy. Tu lze na přání mít v proměnlivé výšce. Hluboké boční „prohlubně“ umožňují též snazší přepravu nerozložených kočárků.

Ford Puma

Ford Puma, který se prodává od roku 2019, je dravý crossover. V moderní a dobře zpracované kabině je dostatek prostoru. A též zavazadlový prostor není o nic menší, ve své třídě nemá konkurenci. Prostor (456/1216 litrů) a praktičnost z vozu dělají skvělý „baby SUV“. Zavazadlový prostor je opravdu široký a jeho dno lze umístit prakticky v jedné rovině s prahem, což usnadňuje manipulaci se zavazadly.

BMW 3 Touring

BMW řady 3 Touring je velkou klasikou. Model, který byl na trh uveden v roce 2019, je nejnovějším dědicem dlouhé řady vozů kombi, jejichž úspěch spočívá v úspěšném spojení elegance a praktičnosti. Více než objemem jako takovým, který je každopádně dobrý a odpovídá objemu zavazadlového prostoru u konkurentů, vyniká zavazadlový prostor BMW řady 3 Touring praktičností.

Jestliže samostatně otevíratelné zadní okno, velmi praktické pro nakládání objemných předmětů „za jízdy“, je jeho poznávacím znamením, kovový práh a zařízení ve dně, které zabraňuje posouvání zavazadel, jsou detaily, které dělají rozdíl.

Volkswagen Passat Variant

Oficiální objem zavazadlového prostoru nového Volkswagenu Passat Variant činí úctyhodných 690/1920 litrů. Vůz překvapí také pečlivostí čalounění a pravidelností tvaru. Nechybí ani praktické vychytávky, jako jsou skryté háčky na zavěšení nákupních tašek a zásuvka na 12 V.

Hyundai Tuscon

Dnes prodávaný Hyundai Tucson, uvedený na trh v roce 2020, je SUV střední třídy, které vyniká odvážným a rafinovaným vzhledem zvenku i zevnitř. Neméně působivý je i zavazadlový prostor, je opravdu velký a praktický.

U dieselových verzí má objem 598 litrů, sklopením zadní části sedadla se zvětší na úctyhodných 1756 litrů. U benzinových a hybridních variant je zavazadlový prostor o něco menší. Přístup je dostatečný a prostor je dobře využitelný. Nakládací práh je v jedné rovině s podlahou, pokud je potřeba další prostor na výšku, lze dno snížit o 7 cm. Nechybí osvětlení, háčky a 12voltová zásuvka.

Renault Kangoo

Tento vůz s posuvnými dveřmi a prostornou kabinou byl uveden na trh v roce 2021. Zavazadlový prostor Renaultu Kangoo je velmi působivý. Obrovské víko, které lze za příplatek nahradit dvěma výklopnými dveřmi, umožňuje přístup do úctyhodného prostoru o objemu 775 litrů. Ten se navíc díky důmyslnému systému sklápění sedadel může zvětšit až na 3500 litrů

Zdroj: cars.com, carwow.co.uk

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu