Dodávky Amazonu od Rivianu vyjely na silnice

Americká společnost Amazon vypustila do kalifornských ulic své první elektrické dodávky, které mu byly na míru vyrobeny společností Rivian, která jich bude americkému obchodnímu gigantu postupem času dodávat stále více.

Rychlý nástup

Konkrétně by se mělo jednat o 100 tisíc jednotlivých dodávek, které budou vyráběny společností Rivian. Vozidla by měla být součástí iniciativy nazvané Climate Pledge, v rámci které chce společnost Jeffa Bezose zezelenat.

Amazon před nedávnem zveřejnil první fotografie své elektrické dodávky, ovšem neprozradil příliš mnoho informací k dalšímu postupu. Nyní víme, že se tyto dodávky začnou nejdříve objevovat na území Kalifornie a následně bude se elektrické dodávky propracují do dalších 15 měst po celých Spojených státech během tohoto roku.

V příštích několika letech by chtěl Amazon mít venku již desítky tisíc těchto dodávek. „Milujeme nadšení zákazníků – od fotografií, které vidíme online, až po fanoušky automobilů, kteří zastavují naše řidiče, aby si mohli vozidlo prohlédnout z první ruky. Z toho, co jsme viděli, se jedná o jeden z nejrychlejších moderních komerční elektrifikační programy a jsme na to neuvěřitelně hrdí, “ nechal se slyšet Ross Rachey, ředitel globální flotily Amazonu.

Foto: Rivian

I v Evropě

Amazon je jedním z velkých investorů do společnosti Rivian, jehož generální ředitel RJ Scaringe dal jasně najevo, že jedním z cílů jeho společnosti je vyrábět produkty, které svět ještě neviděl. A jako klíčový příklad uvedl právě elektrickou dodávku Amazonu, která jeho slova naprosto dokonale potvrzuje.

Testování dodávek by mělo probíhat již čtyři měsíce a nyní nastal ten správný čas začít je využívat k jejich pravým účelům. Vozy by měly být schopny ujet až 150 mil na jedno nabití a v budoucnu by měly jezdit nejen v USA, ale také v Evropě.

Autor: Jan Černý
ZAVŘÍT