Dubajská policie si předobjednala novou Teslu Cybertruck. To jim mohou čeští kolegové pouze závidět!

Před nedávnem jste mohli na oficiální Twitter účtu dubajské policie najít oficiální foto nového kousku v jejich sbírce. Jde o Teslu Cybertruck, která po svém představení okamžitě vyvolala kontroverze. Může za to nejen poněkud futuristický vzhled, ale také trapas při dokazování neprůstřelnosti skel. V průběhu veřejné zkoušky se totiž před zraky Elona Muska doslova rozsypalo.

Kde bude Tesla Cybertruck sloužit?

Policie v Dubaji je po celém světě známá tím, že hlídá zákon ve městě pomocí těch nejdražších automobilů. Už nyní aktivně používá Aston Martin One-77, Bugatti Veyron nebo Lamborghini Aventador. Od roku 2020 se k této jedinečné flotile přidá i plně elektrické SUV Tesla Cybertruck. Sám šéf dubajské policie Abdullah Khalifa Al Marri pak uvedl, že tento vůz bude používán ke střežení zákona zejména v oblastech plných turistů.

 

Jakou výbavu bude mít policejní Tesla?

Dubajští strážci zákona se velmi pravděpodobně nespokojí se standardní výbavou. O „neprůstřelných“ sklech jsme už mluvili, ovšem Tesla Cybertruck by měla disponovat i stavitelným vzduchovým odpružením, díky kterému bude možno plynule regulovat její světlou výšku. Můžeme také očekávat, že se do služby v Dubaji dostane vrcholný model se třemi elektromotory, která zvládne sprint z 0 na 100 km/h za necelé 3 vteřiny a navíc disponuje dojezdem více než 800 kilometrů.

Vy si ovšem na Cybertruck počkáte

Samotná automobilka Tesla sice garantovala dodání policejního speciálu již v roce 2020, ovšem do veřejného prodeje půjde až o rok později. Navíc musíte složit zálohu ve výši 100 dolarů, abyste mohli být zařazeni do seznamu čekatelů na nový Cybertruck. Jednomotorový model vás pak v přepočtu vyjde přibližně na 900 tisíc korun, dvoumotorová verze pak na milion a dvě stě tisíc, ovšem na vrcholnou verzi, po které jistě sáhne i dubajská policie, si připravte 1 600 000 korun českých.

Tesla Cybertruck se bude ve flotile policie v Dubaji cítit jako ryba ve vodě. Můžeme se ovšem jen domnívat, jak zvládne plnění každodenní náplně policejního sboru.

Autor: Karel Mareš

#kvíz 1 / 1 | Kolik bude stát jednomotorová verze?

Kolik bude stát jednomotorová verze?

zavřít reklamu