Epické selhání novozélandské policie v přímém přenosu

Sociální sítě umí být velmi nevyzpytatelné, a proto je vždy velmi důležité dobře si rozmyslet, co na ně vlastně dáváte. Své o tom ví i policejní sbor Nového Zélandu, který se chtěl na sociálních sítích pochlubit tajemným vozem, který má zcela inkognito měřit rychlost. Jenže stačilo pár vteřin a o takřka celý svět okamžitě věděl, jak tento tajemný vůz bude vypadat.

Nízké zkušenosti s Photoshopem

Tamní strážníci oddělení města Waikato se totiž ještě asi učí s Photoshopem a proto na místo toho, aby vůz, který se snažili pracně zamaskovat upravili nástrojem jako je štětec, který by vše perfektně překryl, místo toho jen ubraly na světle a vše tak jen ztmavili.

Bohužel pro ně stačila chvilka, aby se na internetu okamžitě objevili snímky, u kterých někdo prostě jen významně navýšil úroveň světelnosti fotografie a automobil byl v celé své kráse na světě.

Každý tak nyní ví, že toto oddělení bude měřit rychlost pomocí civilního modelu Chevrolet Equinox, bez jakéhokoliv policejního označení. A to je další věc, která vyvolala vášnivé debaty. Je správné, aby policie k udělování pokut využívala neoznačené automobily?

Stát se to může i u nás

Zatímco jedna strana tvrdí, že díky civilním vozům lze efektivněji odhalovat některé nezodpovědné řidiče, druhý tábor v těchto vozech vidí pouze nástroj, jak vybírat od lidí peníze na pokutách.

Well that may have been a fail but the message remains the same. Anywhere, anytime 👀

Zveřejnil(a) Waikato Police dne Čtvrtek 11. února 2021

Ať už se budete přiklánět na tu či onu stranu, na Novém Zélandu si dávejte pozor na všechny modely Chevrolet Equinox. Nikdy totiž nevíte, kdy se rozblikají jeho majáky a z automobilu vylezou příslušníci, kteří vám to spočítají. To ovšem může nastat i v momentě, pokud nepojedete podle předpisu na našich silnicích. I tuzemská policie je vybavená civilními vozy, díky kterým vám mohou udělit pokutu o něco snadněji.

Zdroje: tvnz.co.nz, Facebook/Waikato Police

Autor: Jan Černý
zavřít reklamu