Fernando Alonso (39) leží v nemocnici. Při jízdě na kole jej srazil automobil

Fernando Alonso se měl stát účastníkem dopravní nehody poté, co v rámci svého tréninku absolvoval vyjížďku na kole poblíž švýcarského Lugana. Alonso má být hospitalizován v jedné z tamních nemocnic, kde čeká na výsledky dalších vyšetření.

Čekání na výsledky

Počáteční výsledky měly odhalit podezření na některé zlomeniny, což ovšem některé zdroje vyvrací. Nicméně Alonso s největší pravděpodobností neutrpěl vážnější zranění a jeho zdravotní stav by neměl být celkově nikterak závažný.

I přesto se ale objevují spekulace, zda bude závodník Formule 1 schopen za šest týdnů před začátkem nové sezóny, ve které má po dvouleté pauze opět nastoupit, schopen závodit.

Od svého posledního startu v F1 s McLarenem v roce 2018 závodil Alonso ve sportovních sériích IndyCar a také se představil na Rallye Dakar. Loni v létě však oznámil, že se opět vrátí na víceletou smlouvu zpět do Formule 1, s tím, že bude závodit pod týmem Alpine.

Své přípravy na návrat zintenzivnil, a dokonce měl dvakrát možnost projet se s modelem R220 používaným v roce 2020. Zároveň se také stal součástí pevného jádra Renaultu, aby pomohl mechanikům s vývojem monopostu pro tuto sezónu a dokonce se v Abú Dhabí projel se svým vozem, se kterým v roce 2005 vybojoval mistrovský titul.

Velký Fernando

Alpine před sezónou nepředstavilo žádného rezervního jezdce, takže by výpadek Alonsa byl velký problém. Ale vzhledem k dosavadním vyjádřením stáje by mělo být vše v pořádku. Nic by tedy nemělo bránit tomu, aby Alonso nastoupil dvacet let poté, co se poprvé postavil na startovací čáru F1 v Minardi. Za celou svou kariéru byl schopen vybojovat 32 vítězství v Grand Prix a 97x se postavil na podium, přičemž reprezentoval barvy Renaultu, McLarenu a Ferrari.

Tým představí nový vůz Alpine A521 začátkem jara, přičemž první jízdu by měl absolvovat 12. března v Bahrajnu na předsezónním testování, dva týdny před první cenou.

Zdroje: Twitter/F1

Autor: Jan Černý
ZAVŘÍT