Ford představí svůj plně elektrický pick-up již tento měsíc a nazve jej Lightning

Plně elektrický Ford F-150 by se měl představit již 19. května a ponese jméno Lightning, coby pocta sportovní verzi nákladního automobilu, který toto jméno nesl v minulých letech. S ním však bude novinka mít jen pramálo společného.

Důležitá novinka

V letech 1993 až 1995 byl Lightning vybavován mocnou V8 o objemu 5,8 litrů. Jeho nástupce pak dostal 5,4 litrovou pohonnou jednotku. Nejnovější Lightning však bude pouze elektrický. Novinka se představila v krátkém videu, na kterém je vidět, že v porovnání s klasickou F-150 by měl mít vůz o něco vyšší a měl by mít o něco kratší rozvor, než klasický pick-up, který je ve Spojených státech dlouhodobě nejprodávanějším vozem vůbec.

Fordu je proto jasné, že elektrický pick-up to bude mít na jednu stranu lehké, na druhou se však setká i s řadou odmítavých hlasů, kterým není elektrický pohon po vůli. Proto se Ford snažil celé video ladit tak, aby co možná nejvíce propojovalo tuto novinku s klasickými konvenčními verzemi vozu.

Chytrý marketing

Ve videu se objevují klasické modely a jasně v něm zazní, že model přímo navazuje na historii nákladních vozidel, a nyní značku F-series přenáší do budoucnosti. Volba jména Lightning je chytrým krokem, který má evokovat určitou tvrdost. Ta sice nebude tak výrazná jako u původních vozů s tímto označením, nicméně zákazníkům jasně říká, že elektrická F-150 nebude žádné ořezávátko.

Ostatně tuto strategii Ford zvolil již u svého prvního elektrické modelu Mustag Mach-E. I tak se ale objevily hlasy, které připomínaly, že elektrické SUV nemá s klasickým ponym vůbec nic společného. Zda se podobná kritika snese i na hlavu F-150 Lightning ukáže čas. Nicméně je jasné, že v Americe je vše přichystáno k tomu, aby zde mohla odstartovat válka elektrických pick-upů.

Zdroj: Ford

Autor: Jan Černý
zavřít reklamu