Lewis Hamilton má vlastní závodní stáj. Jezdit nebude jen tak někde

Lewis Hamilton je velkou postavou světa Formule 1. Rychlost je mu blízká a rozhodně se jí bude věnovat i po svém odchodu do důchodu. Možná že to bude za volantem velkého off-roadu, ve své vlastní stáji X44.

Lewisova stáj

Tato stáj bude působit v sérii Extreme E. Jedná se o offroadovou sérii, kterou založil šéf formule E Alejandro Agag. V rámci šapinonátu závodí identická elektrická SUV na nejrozličnějších místech po celé planetě, na kterých se nějakým způsobem podepsaly klimatické a environmentální problémy.

Hamiltonův tým X44 se stane sedmám týmem, který se tohoto šampionátu účastní po stájích Chip Ganassi Racing, Andretti United, Abt, HWA, Techeetah a Veloce Racing.

Foto: Extreme E

„Je to vzrušující nový projekt a bude zábavné mít jinou roli, než být týmovým jezdcem,“ řekl Lewis a dodal. „Nejpřitažlivější je však to, že Extreme E Championship nejen zvýší povědomí o některých z nejdůležitějších environmentálních problémů, kterým naše planeta čelí, ale také s tím něco udělá prostřednictvím spolupráce s místními charitativními organizacemi tak, aby nezanechal stopy a nastolil dlouhodobé změny.

Hlavně ekologicky

Závody Extreme E se budou muset obejít bez diváků, ovšem vše bude vysíláno živě. Zajímavé je, že celý šampionát dostane své řídící středisko na lodi RMS St. Helene, což je nákladní loď, která si nyní prochází nákladnou rekonstrukcí, a která bude zajišťovat dopravu celého šampionátu na vytipovaná místa. Tím by se měla snížit uhlíková stopa, kterou za sebou šampionát zanechá o dvě třetiny.

Samotná SUV budou disponovat pohonnými jednotkami o výkonu 550 koní se zrychlením O až 100 km za 4,5 sekundy. Každý z vozů váží 1,65 tuny, takže bude o zábavu zajisté postaráno. Lewis zatím bude působit pouze jako manager tohoto závodu, nicméně jeho jméno jej pomůže trochu více proslavit a kdo ví, třeba také jednou usedne za volant.

Zdroj: Extreme E | foto: Extreme E

Autor: Jan Černý
ZAVŘÍT