Malý přívěs, který nabízí vše, co potřebujete pro kempování

Přestože jeho rozměry nepatří mezi ty největší, nazývá se Mobi X. Velikost totiž v tomto případě klame. Pokud máte rádi vyjížďky do přírody, pak vězte, že právě tenhle malý přívěs je to nejlepší, během nich můžete mít za vozem.

Malý velký

Ano, na trhu je spoustu obytných karavanů či dokonce vozů, ovšem Mobi X je díky svým malým rozměrům ideálním kompromisem, se kterým se můžete dostat v podstatě kamkoliv. Na první pohled sice vypadá jako většina malých kempovacích přívěsů. Ovšem detailnější průzkum napoví, že je zcela jiný.

Je vyrobený ze sklolaminátu podporovaného ocelovým rámem. Díky tomu je jeho váha pouhých 760 kilogramů. S hravostí tak zvládne jízdu po silnici i v terénu, k čemuž byl vybaven terénními pneumatikami.

Foto: Mobi

Ta pravá kouzla ale začnou v momentě, kdy se s ním zastavíte. Z této malé krabičky se může v mžiku vykouzlit daleko větší celek. Celá jeho přední část je vysouvací, má sklopnou stranu s kompletní venkovní kuchyní. Ta má hořák, dřez, a dokonce i originálním nádobím.

Půlmilionová hračka

Standardem je také plátěný rozkládací stan a plátěná koupelna s venkovní sprchou a toaletou. Dovnitř přívěsu se vejdou dvě osoby, a dvě další do stanu ve standardním provedení. Zájemce si však může objednat i provedení s větším stanem, který pojme hned čtyři osoby.

Foto: Mobi

Na přání je k dispozici také venkovní markýza a různé chladničky. Součástí karavanu je také zásobník s vodou o objemu 150 litrů, ve kterém lze vodu i ohřívat.

Mobi X je druhým produkčním karavanem australské společnosti Mobi. Prvním byl podstatně větší karavan nomád. Cena přívěsu začíná na 21 tisících dolarech, tedy bezmála půl milionu korun, což dělá přívěsu jedno z dražších řešení, jak si užít luxusu uprostřed přírody.

Zdroj: Mobi | foto: Mobi

Autor: Jan Černý
ZAVŘÍT