Mercedes elektrifikuje i své legendární Géčko

Mercedes má na své kontě řadu ikonických modelů a také tříd. Mezi ně rozhodně patří i klasické off-road třídy G, který by již brzy měla čekat radikální změna. Automobilka se totiž rozhodla, že i tento model bude spadat do roku EQ a stene se tedy elektromobilem.

Legenda elektricky

Značka EQG se poprvé objevila již v roce 2016, kdy automobilka nepřímo naznačila příchod elektrického offroadu Mercedes-Benz třídy G. Jak ale naznačují nedávné registrace, elektrické Géčko přijde minimálně ve dvou verzích.

Daimler AG si totiž 1. dubna u Úřadu Evropské unie pro duševní vlastnictví registrovala názvy EQG 560 a EQG 580. Žádost o registraci těchto značek by měly nyní procházet přezkoumáváním, nicméně je více než jasné, že by se mělo jednat o označení automobilů.

Veškeré detaily o novém elektrickém Géčku jsou prozatím držený pod pokličkou. Je ovšem jasné, že Daimler zde bude chtít dodržet výrazný vzhled a také skvělé jízdní parametry. V dřívějších prohlášeních automobilka také již naznačila, že vůz bude nejen elektrifikovaný, ale také bude růst.

Kdy se dočkáme?

Některé z vyšších verzí by mohly nabídnout například pohon všech kol prostřednictvím čtyř elektromotorů, což je řešení, které dává terénním vozům až neuvěřitelné schopnosti průchodu terénem. Příkladem zde mohou být například schopnosti vozů otáčet se na doslova na pětníku, jak dokazují vozy od Rivianu, či couvat do boku, což zase umí nově elektrifikovaný Hummer od GMC.

Momentálně však zůstává otázkou, kde se elektrifikovaného Géčka vlastně dočkáme. Podle dostupných informací by měla být příští novinkou s označením G verze 4×42, která by se mohla ukázat v polovině tohoto roku. Dlouhodobé plány proto následně počítají s tím, že do roku 2030 bude až polovina globálních prodejů tvořena elektromobily.

Zdroj: The Drive

Autor: Jan Černý
ZAVŘÍT