Opel Frontera: V 90. letech to byl drsný off-road, nyní se proměnil v praktický crossover

Mezi očekávané novinky německé automobilky patří kompaktní crossover, který zdědil jméno mohutného off-roadu prodávaného pod značkou Opel v 90. letech 20. století. Vůz dlouhý 4,38 m bude nabízen se 48voltovými mild-hybridními benzinovými motory nebo jako elektromobil.

Zajímavý vzhled

Opel Frontera překvapuje celkově elegantním vzhledem, který nikterak nepřipomíná „starý“ Opel Crossland, který nahrazuje. Přední část je zaoblená s poměrně výraznými podběhy kol, do černé mřížky chladiče jsou zakomponována štíhlá LED světla pro denní svícení.

Žebra sání na kapotě vozu dodávají mírně agresivní nádech. Zadní světlomety jsou umístěny ve dvou úrovních a uprostřed zadních dveří je velkými písmeny vyveden název modelu.

Praktický interiér

Přístrojová deska nového Opelu Frontera má příjemné linie, v horní části je plast s vroubkovanou strukturou. Interiéru dominuje dvojice 10palcových obrazovek s multimediálním informačním a zábavním systémem.

Tříramenný volant má moderní design, jehož střední část kopíruje tvar přední masky chladiče. Tlačítka umístěná v paprscích se na první pohled zdají být dotyková, ve skutečnosti je ale nutné je stisknout.  

Na středové konzoli se nacházejí tlačítka pro ovládání klimatizace, podložka pro indukční nabíjení chytrých telefonů a dvě zásuvky USB. Pohodlné jsou pružné popruhy na obou stranách, kam lze umístit malou láhev nebo i středně velké zařízení, jako je tablet.

Kolo u vozu Opel.
zdroj: unsplash.com

Hybridní i elektrická verze

Opel Frontera je určen pro pět osob, přední i zadní sedadla jsou velmi pohodlná. Zavazadlový prostor má objem 460 litrů, po sklopení zadních sedadel se zvětší na 1600 litrů. Kromě toho jsou na přání k dispozici střešní nosiče, které pojmou až 200 kg nákladu.

Mild-hybridní motor 1.2 turbo se dodává se dvěma výkony, a to 100 nebo 136 koní, a šestistupňovou dvouspojkovou automatizovanou převodovkou. Výkon elektromotoru, který je umístěn uvnitř převodovky, je 28 koní.

U elektrické verze o výkonu 113 koní výrobce uvádí průměrný dojezd 400 km a možnost dobíjení v rychlých dobíjecích stanicích s maximálním výkonem 100 kW. Prozatím nebyla oznámena žádná výbava ani ceny. Nový Opel Frontera by se měl u prodejců objevit v prosinci letošního roku.

Zdroj: opel.com, stellantis.com, carscoops.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu