První obrázky limitované edice Nissanu GT-R50. Co všechno byste o něm měli vědět?

V pozdní fázi roku 2020 bude japonskou automobilkou Nissan oficiálně představen nový sportovní model GT-R, který vznikne v limitované edici 50 kusů. Pokud jste si na jedno auto brousili zuby, musíme vás zklamat, neboť je drtivá většina z nich již rezervovaná. Vozidlo vzniklo ve spolupráci s karosářskou dílnou Italdesign, což se podepisuje na poněkud neobvyklém vzhledu nového GT-R.

Proč auto vlastně vzniklo?

Primárním důvodem vzniku Nissanu GT-R50 je oslava 50. výročí od vzniku této japonské automobilky. Základem nového konceptu je pochopitelně osvědčený model GT-R, který je mezi veřejností velice oblíbený a ne nadarmo se řadí k nejlepším sportovním vozům na světě. Oslavný model Nissanu je tedy výsledkem spolupráce všech světových zastoupení značky, která dostala jednoduchý úkol. Vytvořit nové GT-R bez jakýchkoliv předsudků a limitů.

Jak je na tom GT-R50 pod kapotou?

Konstruktéři Nissanu popustili uzdu své fantazii nejen v exteriéru, ale i v oblasti techniky. S pohonným agregátem si pohráli hoši z NISMO, což je závodní oddělení této značky a dokázali z vcelku standardního motoru V6 o objemu 3.8 litru dostat masivních 710 koní. Za takto rapidní nástup výkonu mohou zejména turbodmychadla ze speciálu specifikace GT3 a několik dalších dílů z tohoto závodního vozu. GT-R50 dostane i vylepšenou dvouspojkovou šestistupňovou převodovku.

Jaké další úpravy se na autě odehrály?

Interiér také nezaostává, neboť je celý vyložený alkantarou v duchu vašeho očekávání. V závodně laděném silničním autě se snad ani nedá čekat nic jiného. Naleznete zde i obrovské množství karbonu a kapličku přístrojů, která se velmi podobá speciálu Nissan GT-R NISMO GT3. Auto bude navíc osazeno špičkovými pneumatikami Michelin a systémem odpružení Bilstein. Tato kombinace zajistí, že se 710 splašených koní bude dát relativně snadno udržet na silnici. Pro podrobnější informace si ovšem musíme počkat až do prvního silničního testu.

Nissan opět potvrdil, že umí kromě obyčejných aut udělat i nádherný sportovní automobil. Dokážete si snad představit lepší oslavu 50. výročí od založení této značky, než je právě představený model GT-R50?

Autor: Karel Mareš

#kvíz 1 / 1 | Nissan GT-R50

Kolik kusů Nissan GT-R50 se vyrobí?

zavřít reklamu