Rozmach nabíjecích stanic

Nabíjecí stanice jsou v současnosti mimořádně populární. Objevují se stále častěji. Zatímco dříve se ve velkém počtu vyskytovaly hlavně na veřejných místech, nyní je jich potřeba čím dál méně. Lidé si je totiž raději pořizují domů. S vlastní nabíjecí stanicí máte svůj elektromobil plně pod kontrolou. Čím konkrétně je však tento rozmach nabíjecích stanic způsoben? A proč jsou v dnešní době tato zařízení tak atraktivní?

Co jsou to nabíjecí stanice? 

Na úvod bychom se s nabíjecími stanicemi měli krátce seznámit. O čem to totiž přesně mluvíme?

Nabíjecí stanice je čistě nabíjecí místo pro elektromobil. Lidé ji často popisují jako prvek infrastruktury. Toto zařízení dodává elektrickou energii do baterie elektromobilu.

Elektromobil má baterii, která musí být pro maximální dojezd plně nabitá. Zejména na začátku dne je většinou dobré mít plně nabitou baterii. Díky tomu se nestane, že by vám během dne náhle došla energie.

Máte zájem o nabíjecí stanice pro elektromobily? Pokud ano, můžete si vybrat z několika špičkových značek. Rostoucí zájem o nabíjecí stanice si uvědomuje stále více firem, proto mezi sebou soutěží o co nejlepší produkt.

Výhody nabíjecích stanic

Nabíjecí stanice přinášejí celou řadu různých výhod, které jsou příčinou masového rozšíření této technologie. Patří mezi ně například:

  • Noční nabíjení automobilu: Asi největší výhodou nabíjecí stanice je možnost nabíjet si auto přes noc. Vzhledem k tomu, že ji máte v blízkosti svého domova, můžete na konci dne velmi snadno připojit svůj vůz k nabíječce. Během noci se pak baterie dobíjí a ráno máte opět k dispozici elektromobil s plně nabitou baterií. Zatímco vy odpočíváte, odpočívá i vaše auto. Dojezd vozidla je tak vždy maximalizován. 
  • Jízda na vlastní pohon: Kromě toho je také možné jezdit na vlastní pohon. Mnoho lidí se rozhoduje pro kombinaci nabíjecí stanice a solárních panelů. Díky tomu můžete nabíjet svůj elektromobil pomocí elektřiny, kterou si sami vyrobíte. Výhodou je tedy nejen nabíjecí stanice, ale i solární panely, které tak rázem získají na hodnotě, zejména s ohledem na stále rostoucí ceny pohonných hmot. Výběr nabíjecí stanice je den ode dne atraktivnější. 
  • Žádné čekací doby: Rozhodně byste neměli podceňovat čekací doby na veřejných nabíjecích stanicích. Především v rušnějších oblastech si někdy opravdu musíte chvíli počkat. Navíc tam musíte dojet autem. To vše dohromady zabere dost času. Čas, který byste zřejmě raději věnovali něčemu jinému. Nabíjecí stanice tak ušetří spoustu času. Jak jsme již zmínili, můžete nabíjení provádět například v noci. Pak vám zabere přesně 0 minut času. 
  • Úspora peněz: A konečně je tu výrazná úspora peněz. To však neplatí pouze v případě, že si elektřinu vyrábíte sami pomocí solárních panelů. I v porovnání s nabíjením na veřejných nabíjecích stanicích totiž ušetříte. Nebo dokonce ve srovnání s benzinovým autem. S nabíjecí stanicí a elektromobilem se vaše náklady na pohonné hmoty výrazně sníží. Náklady na elektřinu jsou jednoduše mnohem nižší. Zvláště když se vám nabíjecí stanici podaří zkombinovat například s již zmíněnými solárními panely. A navíc budete také mnohem šetrnější k životnímu prostředí! 

Patříte mezi ty, kteří si cení zdravého životního prostředí? Myslíte si ale, že je zároveň důležité šetřit tam, kde je to nutné? Pak můžete nabíjecí stanicí zabít dvě mouchy jednou ranou. Zdá se, že v budoucnu to bude běžná praxe. Nabíjecí stanice jsou každým rokem levnější, účinnější a kompaktnější. Vzhledem k rostoucímu trendu je nyní ideální doba k akci. Nejvýznamnějšího pokroku bylo v této oblasti již dosaženo.

Pravděpodobně nebude trvat dlouho a téměř každý bude mít před domem jednu, nebo dokonce dvě nabíjecí stanice. Už za několik desetiletí bude zcela zakázáno vyrábět automobily na benzin či naftu. Zůstane tedy pouze jediná možná volba – elektromobil. A elektromobil s nabíjecí stanicí jdou ruku v ruce. Pro každou domácnost se optimálně doplňují. I vy sami můžete nyní využívat mnoha výhod, které nabízejí!

Autor: redakce CarsMag.cz
zavřít reklamu