Škoda má další elektrickou novinku, která se skutečně povedla

Elektromobilita cloumá světem automobilového průmyslu ze strany na stranu, a jen těžko bychom nyní hledali výrobce, který ještě naplno neskočil do jejích vod. Patří mezi ně i Škodovka, která ke svému elektrickému Citigo nyní přidává povedené elektrické SUV jménem Enyaq.

Foto: Škoda Auto

Čistá energie

Již při prvním pohledu na vůz je jasné, že si tady dala škodovka opravdu záležet. A není se čemu divit. Jediné, co jí v její fantazii limitovalo byla platforma MEB, kterou sdílejí všechny elektromobily koncernu. Zbytek byl již čistě na její kreativitě a nutno říci, že výsledek opravdu stojí zato.

Automobil je skutečně pohledný a to z každé své části. Nejvíce však zaujme příď vozu, která byla obohacená o zajímavé zpracování mřížky s podsvícením, takže až na silnici uvidíte letět zářící hrábě, budete vědět, že jste právě minuli Enyaq. Atraktivní je ale i zbylá část vozu, který svým vzhledem tak trochu evokuje modely od BMW.

Foto: Škoda Auto

Exteriér skvěle doplňuje i interiér automobilu, který si hraje s prvky home designu. Najdete v něm absolutní luxus i recyklované materiály. Všemu vládne velká dotyková obrazovka usazená na vrcholu palubní desky a Interiérů je hned několik, takže si na své přijde skutečně každý.

Cenovka, která není pro každého

I Enyaq dorazí v hned několika konfiguracích. Celkem budou čtyři. Přičemž dvě vrcholné budou vybaveny dvěma elektromotory a pohonem všech kol. Základní konfigurace poskytne výkon 132 kW a dojezd 390 km. Vyšší verze bude disponovat 150 kW a její dojezd činí až 510 kilometrů. Nejostřejší verze nabídnou dojezd 460 kilometrů a výkon 165 kW v případě verze 80x iV a 225 kW u Enyaqu RS iV.

Cena vozu začíná na částce 1 059 000, nejedná se tedy o žádnou lacinou hračku. Je ovšem otázkou, zda se vozu povede nakopnout tuzemský trh s elektromobily či nikoliv.

Zdroj: Škoda Auto | zdroj foto: Škoda Auto

Autor: Jan Černý
zavřít reklamu