Špionážní fotografie Obřího BMW X8. Tohle je vrchol v podání mnichovské automobilky

bmw-x8-tohle-je-vrchol-v-podani-mnichovske-automobilky/" layout="button_count" size="large" data-payload="" button-position="content_start" style="--primary-color:#111111;--background-color:#ffffff;--hover-color:#888888;--count-color:#888888;--active-color:#de0000">

Web Motor 1 zveřejnil novou várku špionážních fotografií připravovaného SUV BMW X8, které se prezentuje jako luxusní SUV automobilky. Byť zde existuje řada podobností s X7, X8 by se od ní přeci jen měla v lecčem lišit a zákazníkům nabídnou ještě o špetku více výjimečnosti.

Ten největší z největších

Samozřejmě, že automobil má celou řadu, které nejsou pod maskováním vidět, nicméně to vypadá, že příď X8 je o poznání plošší. Světlomety budou posazeny níže a kapota má zaoblené hrany. Velká péče byla věnována zakrytí předních ledvinek, takže těžko říci, jak budou vypadat. Nicméně vše napovídá tomu, že budou skutečně obří.

Foto: Motor1

X8 by měla mít střechu více se svažující směrem k zemi a blatníky by měly mít zaoblenější tvar. Velkou práci si BMW dalo také se zakrytím zadních partií vozu, především zadních světel. Co zde však zůstává lehce poodhaleno je štítek hybridního vozu. Podle některých spekulací by měl vůz pohánět stejný systém jako v případě modelu 745e, tedy kombinace řadového šestiválce a elektrickým motorem kombinovaném výkonu 394 koňských sil. X8 by se mělo dostat i své M verze, která by měla nabídnout 4,4 litrovou V8, která v kombinaci s elektromotorem nabídne výkon 750 koňských sil.

Již v příštím roce

Interiér vozidla bude možné konfigurovat tak, aby vůz nabídnul buď klasických pět sedadel, tedy s tradiční lavicí v zadní části vozu. Druhou možností bude konfigurace čtyř sedadel, kdy v zadní části budou pouze dvě místa na sezení nabízející o to větší luxus.

Foto: Motor1

Podle aktuálních informací by se měl model X8 začít prodávat koncem roku 2021. Koncept podobný produkčnímu vozu pak BMW plánuje ukázat o něco dříve. To znamená, že se tohoto extrémního vrcholu umění BMW ve výrobě SUV dočkáme již skutečně brzy.

Zdroj: Motor1

bmw-x8-tohle-je-vrchol-v-podani-mnichovske-automobilky/" layout="button_count" size="large" data-payload="" button-position="content_end" style="--primary-color:#111111;--background-color:#ffffff;--hover-color:#888888;--count-color:#888888;--active-color:#de0000">
Autor: Jan Černý
Tagy: , , ,
zavřít reklamu